Skuteczne techniki negocjacji dla początkującychMenedżerskie

Skuteczne techniki negocjacji dla początkujących

Opis szkolenia

Szkolenie negocjacje dla początkujących

Bardzo wielu osobom poruszającym się w świecie biznesu wydaje się, że prowadzenie negocjacji sprowadza się do postawienia swoich warunków i obstawianiu przy nich. Wiele osób mylnie postrzega świat negocjacji, bardzo często przez pryzmat siły organizacji, na rzecz której negocjują, pozycji społecznej oraz niestety swojego EGO. Praktyka biznesowa pokazuje, że kiedy czują, że po drugiej stronie mają do czynienia z bardzo silnym partnerem zaczynają wpadać w impas (POSTAWA PSA OGRODNIKA), a kiedy tracą czujność w wyniku zmęczenia niemożliwością dogadania się w znacznej mierze ulegają drugiej stronie.

Warsztaty negocjacje dla początkujących z zawodowym negocjatorem, polecamy szczególnie:

- osobom stawiającym pierwsze kroki w świecie negocjacji

- osobom, które chcą usystematyzować swoją wiedzę o negocjacjach, a nie są jeszcze gotowe za poziom zaawansowanych i trudnych negocjacji

- kupcom, pośrednikom i sprzedawcom, pragnącym wzmocnić kompetencje negocjacyjne

Udział w szkoleniu/treningu i rozwój własnych kompetencji zmusza uczestnika do opuszczenia swojej strefy komfortu psychicznego. Szkolenie/trening o charakterze zadaniowym pozbawiony jest charakteru stricte wykładowego/slajdowego/scenkowego.

Szkolenie składa się z 3 modułów:

- teoretycznego, który pozwala ugruntować swoją wiedzę i zrozumieć interdyscyplinarność negocjacji (30% czasu szkolenia)

- analitycznego, którego celem jest analiza wybranych case study przedstawiających w 100% naturalne negocjacje zarejestrowane na materiale VIDEO (30% czasu szkolenia)

- praktycznego, związanego z prawdziwymi negocjacjami, które rozgrywane są pomiędzy uczestnikami szkolenia (40% czasu szkolenia)

Program

Siła charakteru w pracy negocjatora

Co dzieje się w Twoim mózgu podczas negocjacji

Różne osobowości to różni negocjatorzy – dlaczego o tym zapominamy?

O czym musisz wiedzieć, jeśli chcesz być dobrym w negocjacjach?

Obalamy mity negocjacji

Mit WIN – WIN. Udział w prostym, w 100% naturalnym ćwiczeniu i analiza VIDEO pozwala zrozumieć iluzję WIN – WIN

Dlaczego „doskonałe cechy” „super oferty” nie zawsze są „korzyściami” dla kogoś, kto szuka swoich korzyści zupełnie gdzieś indziej

Zanim usiądziesz do negocjacyjnego stołu – wszystko o przygotowaniu

Twój pierwszy krok – zdobądź zaufanie partnera

Czy bez zaufania można negocjować?

Co, jeśli sam sobie nie ufasz?

ZOPA – czyli czy mamy o czym rozmawiać – analiza video case

BATNA i jej wpływ na wynik końcowy negocjacji – analiza video case

Rodzaje negocjacji – nie wszystkie negocjacje mają wymiar handlowy

Scenariusze negocjacyjne – siła oraz słabość pozycji negocjacyjnych - co trzeba wziąć pod uwagę negocjując współpracę? – analiza video case

Jak podtrzymać zainteresowanie naszą ofertą?

A co jeśli oferta jest nierynkowa?

Co zrobić gdy partner nas zbywa lub krytykuje naszą ofertę

Skąd wiadomo, że partner jest na TAK albo na NIE. Jak wykorzystać tę wiedzę praktycznie?

Trudni i wymagający partnerzy i ich zagrywki podczas negocjacji - analiza video case

Podstawowe błędy popełniane podczas negocjacji i sposoby ich naprawienia/zamaskowania

Mity i bzdury w świecie negocjacji – porozmawiajmy o Twojej mowie ciała

Mity i bzdury w świecie negocjacji – dlaczego techniki negocjacji mogą nie zadziałać, a do tego jeszcze zaszkodzić? Realna demonstracja technik negocjacji oraz metod wpływu na uczestnikach. (Reguła autorytetu, regułą kontrastu, nie mamy więcej czasu, niska piłka, zdechła ryba, ingracjacja, blef)

Zasady rozpoznania, że jest się manipulowanym. Co zrobić z tą wiedzą? analiza video case

Zasady komunikacji w negocjacjach. Praktyczna prezentacja technik oraz zasad prowadzenia negocjacji – analiza video case

Zawsze myśl co mówisz a nie mów co myślisz podczas negocjacji!

Magiczne triki i techniki nie istnieją. To czy narzędzia zadziałają zależy od wielu czynników, które trzeba wziąć pod uwagę zanim się po nie sięgnie

Zamykanie negocjacji - analiza video case• Czy po tym szkoleniu jesteś gotowy na poziom Hard Core?

Zakończenie szkolenia, podsumowanie, analiza strategii i osiągniętych wyników

Korzyści

Uczestnicy biorą udział w prawdziwych, realnych sytuacjach. Nie odtwarzają scenek i nie wchodzą w aktorskie role.

Gra negocjacyjna jest tak skonstruowana, aby każdy uczestnik mógł na własnej skórze poczuć istotę negocjacji, które prowadzi, ze wszystkimi konsekwencjami swoich decyzji, lub też ich braku.

Negocjacje składają się z tur, które pozwalają uczestnikom sprawdzić się zarówno w taktykach negocjacyjnych jak również w dłuższych strategiach negocjacyjnych.

Przyswajanie wiedzy przez uczestników opiera się o tzw "pamięć emocjonalną". Uczestnik treningu uczy się na własnych błędach, które popełnia w trakcie ćwiczeń.

Ekspert

Tomasz Piotr Sidewicz
Tomasz Piotr Sidewicz

Od 1991 roku zajmuję się sprzedażą i negocjacjami. Do 2006 roku prowadziłem centralę handlu zagranicznego, gdzie w imieniu moich klientów (polskich producentów) prowadziłem rozmowy handlowe z importerami zagranicznymi. Od kilkunastu lat związany jestem z wywieraniem wpływu i negocjacjami na najwyższym poziomie. Jestem dobrym znawcą ludzkiej psychiki i technik umożliwiających w krótkiej chwili ocenić stan emocjonalny, gotowość podjęcia decyzji, cechy charakteru mające kluczowy wpływ na efektywność biznesową. To przekłada się na moją specjalizację związaną z trudnymi sytuacjami, negocjacjami i decyzjami. Podczas ponad 20 letniej praktyki biznesowej poznałem specyfikę, prawie wszystkich krajów europejskich, Afryki Płn., Azji oraz USA i Kanady. 15 lat pracy w handlu zagranicznym oraz prowadzenie negocjacji z obcokrajowcami nauczyły mnie wysokiej kultury biznesowej niezbędnej w środowisku międzykulturowym. Wspieram polskie i zagraniczne firmy, właścicieli firm, topowych menedżerów w negocjowaniu wielomilionowych kontraktów i strategii negocjacyjnych (największa transakcja przekraczała 1.400.000.000 PLN). Doradzam, organizuję oraz prowadzę spotkania (krajowe i międzynarodowe) dla firm, które chcą się czuć pewnie w świecie bardzo trudnych negocjacji biznesowych. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem z handlowcami, kupcami i menedżerami, którzy widzą potrzebę własnego rozwoju swoich kompetencji. Szkolenia, które prowadzę to poligon praktycznych doświadczeń a nie omawianie wyświetlanych slajdów. Z wykształcenia jestem filologiem angielskim, posiadam zatem przygotowanie pedagogiczne, które z dużym sukcesem wykorzystuję w mojej pracy.

czytaj więcej

Informacje organizacyjne

Cena obejmuje:
Udział w szkoleniu oraz indwyidualne konsultacje z ekspertem
Lunch i nielimitowany serwis kawowy
Materiały szkoleniowe
Certyfikat potwierdzający udział
Możliwość zwolnienia z VAT
Nie czekaj, zgłoś się na szkolenie już dziś!
zapisz się

Dostępne terminy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zamknij