Ekspert

Jarosław Marciniak

Jarosław Marciniak

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych w zakresie zarządzania pracą, ekspert w dziedzinie zarządzania pracą i prawa pracy. Od ponad 25 lat zajmuje się zarządzaniem pracownikami jako menedżer personalny, konsultant i trener. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na kompleksowej problematyce HR (audyty, analizy), regulacjach wewnętrznych (regulaminy, procedury) oraz systemach ocen i wynagradzania. Właściciel firmy HR Audytor. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 18 lat realizuje specjalistyczne szkolenia w dziedzinie zarządzania i prawa pracy. Autor ponad 300 artykułów, komentarzy oraz opracowań dotyczących zarządzania ludźmi i prawa pracy, a także 15 książek związanych z tymi zagadnieniami (m.in. Optymalizacja zatrudnienia, Wolters Kluwer, Warszawa 2009, 2016, 2020; Regulaminy i procedury w firmie, Wydawnictwo LEX, Warszawa 2012 i 2014; Meritum HR, Wolters Kluwer, Warszawa 2011, 2013 i 2018, „Audyt i controlling funkcji personalnej w przedsiębiorstwie”, Wyd. Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2005 oraz 2010, III rozszerzone wydanie w 2015).

Opinie o ekspercie

Dobra umiejętność budowania w grupie otwartości i komunikatywności. Ciekawe spojrzenie, praktyczna wiedza, dużo przykładów. Sposób prowadzenia - przejrzysty, nie przeładowany zbędnymi informacjami, dający wiedzę do dalszej pracy.
6 / 6
Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne poparte przykładami praktycznymi. Możliwość zdawania pytań oraz rozwiązywania problemów na bieżąco to dodatkowy atut.
6 / 6

Artykuły eksperta

zobacz więcej
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zamknij