Postępowanie odwoławcze w postępowaniu administracyjnym w świetle znowelizowanego Kodeksu postępowania administracyjnegoAdministracja publiczna

Do 22 maja 2019
Po 22 maja 2019

Celem szkolenia jest wyjaśnienie w kilku płaszczyznach ważnych dla praktyki przepisów normujących ogólne postępowanie administracyjne, w oparciu o dorobek doktryny, ale także orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego. Przedstawione zostaną praktyczne aspekty rozpatrywania przez organy odwołań, wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy i zażaleń z uwzględnieniem znowelizowanych przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Program szkolenia został przygotowany w oparciu o doświadczenie prowadzącego, z którego wynika wiedza na temat najczęściej pojawiających się problemów i błędów. Uczestnicy szkolenia mogą w jego trakcie jak i po zakończeniu zadawać pytania, dzielić się swoimi wątpliwościami. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą posiadali wiedzę na temat aktualnych linii orzeczniczych sądów administracyjnych obu instancji z omówionego zakresu postępowania, a także będą potrafili w praktyce zastosować zasady postępowania administracyjnego, prawidłowo prowadzić postępowanie.

Zasady postępowania administracyjnego w postępowaniu odwoławczym

• zostaną omówione wszystkie zasady ogólne w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych

Odwołanie

Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy

Sprzeciw a skarga do WSA

Rozprawa administracyjna

Mediacja

Bezczynności i przewlekłość postępowania odwoławczego

Budowa decyzji administracyjnej

Zapoznanie się z zasadami prowadzenia postępowania odwoławczego i zażaleniowego.

Pozyskanie wiedzy na temat prawidłowego sporządzania decyzji kończącej postępowanie odwoławcze.

Omówiene tematyki szkolenia w świetle znowelizowanych przepisów KPA.

Szkolenie prowadzone w oparciu o literaturę przedmiotu, casusy a wszystko wsparte przykładami z orzecznictwa.

Tomasz Lewandowski
dr Tomasz Lewandowski

Doktor nauk prawnych, radca prawny. Czynny szkoleniowiec wysoko oceniany przez uczestników szkoleń, od ponad 10 lat prowadzi szkolenia dla pracowników administracji publicznej w zakresie procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej. Praktyk, radca prawny doradzający Klientom w ramach Kancelarii Radców Prawnych Dr Lewandowski, Majcherek i Wspólnicy oraz Koordynator Biura Prawnego w MPGM S.A. w Poznaniu. Naukowiec - adiunkt w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, habilitant w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada również doświadczenie w sądownictwie - były starszy asystent sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu. Autor książek, publikacji, komentarzy oraz glos z zakresu postępowania administracyjnego, egzekucyjnego, sądowoadministracyjnego oraz samorządu terytorialnego. Współautor procedur administracyjnych do programu Lex Navigator Postępowanie administracyjne.

Do 22 maja 2019