Prof. T. Lewandowski - Wydawanie decyzji administracyjnych oraz postępowanie w sprawie uchylenia, zmiany bądź stwierdzenia nieważności decyzji ostatecznychAdministracja publiczna

Prof. T. Lewandowski - Wydawanie decyzji administracyjnych oraz postępowanie w sprawie uchylenia, zmiany bądź stwierdzenia nieważności decyzji ostatecznych

cze21
1 dzień
cze21
Warszawa
Zobacz inne dostępne terminy
Do 14 czerwca 2023
790zł+ 23% VAT
Po 14 czerwca 2023
890zł+ 23% VAT
Zapisz sięZobacz program

Opis szkolenia

szkolenie wydawanie decyzji administracyjnych

Postępowanie uregulowane w k.p.a. jest tzw. ogólnym postępowaniem administracyjnym. Celem bezpośrednim tego postępowania jest wiążące ustalenie konsekwencji norm prawa materialnego, w odniesieniu do konkretnie oznaczonego adresata w sprawie indywidualnej, przez organ administracji publicznej w formie decyzji. W trakcie szkolenia przedstawimy praktyczne aspekty wydawania decyzji administracyjnych oraz prowadzenia postępowań administracyjnych w zakresie wznowienia postępowania administracyjnego, stwierdzenia nieważności decyzji, uchylenia lub zmiany decyzji, wygaśnięcia decyzji. W tym zakresie omówione zostanie orzecznictwo sądów oraz najczęstsze błędy popełniane przez organy administracji publicznej. Pozwoli to uniknąć popełniania w przyszłości błędów procesowych oraz ułatwi stosowanie poszczególnych trybów nadzwyczajnych postępowań administracyjnych. Materiał zaprezentowany na szkoleniu wydawanie decyzji administracyjnych opiera się nie tylko na stanowisku doktryny, ale co równie ważne na konfrontowaniu „codziennej praktyki urzędu” z orzecznictwem sądów administracyjnych

Szkolenie wydawanie decyzji administracyjnych kierowane jest do:

- pracowników administracji, którzy zaangażowani są w procesy wydawania decyzji administracyjnych

- pracowników departamentów i wydziałów ds. prawnych, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę w zakresie prawidłowości prowadzenia postępowania administracyjnego

- adwokatów i radców prawnych zajmujących się tematyką postępowania administracyjnego

Program

Wprowadzenie a w nim:

 • zasady ogólne
 • zasady prowadzenia postępowania w trybie nadzwyczajnym

Wszczęcie postępowania administracyjnego a odmowa wszczęcia

Decyzja administracyjna

 • elementy obligatoryjne
 • elementy dodatkowe

Uchylenie i zmiana decyzji administracyjnej

 • przesłanki
 • tryb
 • skutki wzruszenia decyzji

Wznowienie postępowania administracyjnego

 •  podstawy wznowienia
 • postępowanie wznowieniowe i postępowanie wznowione
 • rodzaje rozstrzygnięć kończących wznowione postępowanie

Stwierdzenie nieważności postępowania administracyjnego

 • przesłanki
 • specyfika postępowania
 • decyzje kończące postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności

Postępowanie dowodowe w postępowaniu prowadzonym w trybie nadzwyczajnym

Korzyści

W trakcie szkolenia wydawanie decyzji administracyjnych uczestnik zdobędzie wiedzę dotyczącą procedury postępowania administracyjnego tj. wszczęcia postępowania, jego przebiegu oraz wydania decyzji administracyjnej.

Szkolenie poprowadzi ekspert z ogromnym doświadczeniem praktycznym w zakresie postępowania administracyjnego, który w niezwykle ciekawej formie przedstawia materię szkolenia.

Szkolenie prowadzone jest w oparciu o stanowisko doktryny, praktykę urzędów i orzecznictwo sądów administracyjnych.

Otrzymają Państwo obszerny materiał szkoleniowy w formie tekstowej z opisem poszczególnych trybów postępowania a nie lakoniczne slajdy.

Ekspert

Tomasz Lewandowski
Prof. WSUS Tomasz Lewandowski

Profesor WSUS, Doktor nauk prawnych, radca prawny. Czynny szkoleniowiec wysoko oceniany przez uczestników szkoleń, od ponad 12 lat prowadzi szkolenia dla pracowników administracji publicznej w zakresie procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej. Praktyk, radca prawny doradzający Klientom w ramach Kancelarii Radców Prawnych Dr Lewandowski, Majcherek i Wspólnicy oraz Koordynator Biura Prawnego w MPGM S.A. w Poznaniu. Naukowiec - adiunkt w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, habilitant w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada również doświadczenie w sądownictwie - były starszy asystent sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu. Autor książek, publikacji, komentarzy oraz glos z zakresu postępowania administracyjnego, egzekucyjnego, sądowoadministracyjnego oraz samorządu terytorialnego. Współautor procedur administracyjnych do programu Lex Navigator Postępowanie administracyjne.

czytaj więcej

Informacje organizacyjne

cze21
1 dzień
cze21
Warszawa
DZIEŃ 1: 09:00 - 15:30
Sala Stacja Wiedzy, ul. Kolejowa 47 lok. U-23
Sprawdź lokalizację
Do 14 czerwca 2023
790zł+ 23% VAT
Cena obejmuje:
Udział w szkoleniu oraz indwyidualne konsultacje z ekspertem
Lunch i nielimitowany serwis kawowy
Materiały szkoleniowe
Certyfikat potwierdzający udział
Możliwość zwolnienia z VAT
Nie czekaj, zgłoś się na szkolenie już dziś!
zapisz się

Opinie

Warsztaty zgodne z programem - interesujące casusy. Dużym plusem była możliwość dyskusji z prowadzącym w trakcie szkolenia. Dodatkową korzyścią była umiejętność zainteresowania grupy tak złożonym tematem.
6 / 6
Szkolenie prowadzone na wysokim poziomie, tematy były poparte przykładami.Wiedza eksperta powalająca i przekazana w sposób niezwykle przystępny. Rzeczowe, praktyczne, przydatne.
6 / 6

Dostępne terminy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zamknij